KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10026267
nr 1002 6267
Timo Solin
(f. 1947), Sverige
Akvarell, Timo Solin (f. 1947), Figur, löst blad, bladets mått: 64 x 46
Kondition: slitage, skador
Timo Solin, svensk skulptör och målare född i Tammerfors i Finland 1947.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 december 2015
kl 18:48:46
14/12 17:23:40
Timo Solin
Läs mer om Timo Solin